Цветана Пиронкова България 2 4
Башак Ерайдън Турция ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Времетраене [мин]: 98
Коментар на срещата

Двете тенисистки са вече на централния корт "Гаранти Коза Арена" в Истанбул. Двубоят между №7 Цветана Пиронкова и преминалата през квалификациите Башак Ерайдън от Турция е от първия кръг на турнира.

ПЪРВИ СЕТ

(Пиронкова сервира)

0:1 - Цвети започна с двойна грешка мача, а по-късно позволи на 22-годишната си съперничка да пробие при втората си възможност след ефектно деми воле.

0:2 - Получилата "уайлд кард" за квалификациите Ерайдън затвърди с гейм на нула, в който постигна два аса по правата.

1:2 - Пиронкова откри сметката си в двубоя. Тя пак имаше проблем с вкарването на първи сервис, но все пак взе подаването си.

1:3 - Стигна се до 40:40, но туркинята успя да измъкне подаването си.

2:3 - 29-годишната пловдивчанка успя да спечели сервис гейма си. Тя започна успешно да атакува бекхенда с една ръка на опонентката си и това й донесе успех.

2:4 - Цвети имаше две точки за пробив при 40:15, но игра пасивно и Ерайдън измъкна подаването си.

2:5 - Башак Ерайдън, №257 в света, направи втори пробив, на 15, след четири непредизвикани грешки на Пиронкова.

2:6 - Сет за турската тенисистка. Тя стигна до сетбол и го реализира веднага след бекхенд в мрежата на седмата поставена.

ВТОРИ СЕТ

1:0 - За първи път в двубоя българката поведе. Тя заигра по-агресивно и това даде резултат.

2:0 - Пробив за Цветана! След два дюса тя стигна до точка за пробив и я реализира без игра след двойна грешка на туркинята.

2:1 - За съжаление Ерайдън моментално направи рибрейк, след като форхендът на Пиронкова спря в мрежата.

3:1 - Втори пробив за първата ни ракета. Цвети успя при четвъртата си възможност след форхенд в аут на съперничката.

3:2 - Четвърти пореден брейк в сета и туркинята отново върна тутакси пробива.

4:2 - Серията продължава! Трети пробив на Цвети, която завърши гейма с излизане на мрежата и бекхенд уинър.

4:3 - Брейковете станаха шест поред, след като Пиронкова изкара форхенд в аут.

4:4 - Ерайдън взе подаването си и сложи край на серията от шест пробива.

4:5 - Турската представителка проби на 15 и е вече на гейм от победата.

4:6 - Гейм, сет и мач за Ерайдън. Тя поведе с 40:0 и реализира втория си мачпойнт.